06 42 32 7770 info@museummedia.nl

Museumcongres viert haar 10-jarig jubileum! Gefeliciteerd!
Dit jaar wordt het museumcongres gehouden op 6 oktober in Amersfoort. Het thema is ‘Vernieuwing vanuit identiteit’. “De wereld is in beweging. Op maatschappelijk, politiek en technologisch gebied zal het mondiale speelveld de komende tien jaar nog meer ontwikkelingen laten zien die we tot voor kort niet voor mogelijk hielden. Welke consequenties heeft dat op een meer lokaal niveau voor onze musea? Voor onze collecties? Voor onze relatie met het publiek? Hoe verhoudt de identiteit zich tot deze snel veranderende omstandigheden? Waar houden we soms tegen beter weten in aan vast? En wat laten we welbewust of noodgedwongen los?

Nadenken over de toekomst is een bestaansvoorwaarden voor overleving. Toekomstbestendigheid en merkkracht zijn de toverwoorden. Het Museumcongres 2016 daagt u uit op zoek te gaan naar antwoorden, denkrichtingen, ideeën die kunnen helpen bij het versterken, vernieuwen en veranderen van de identiteit van uw museum en onze branche.”

Hier vindt u het programma van het museumcongres: http://www.museumcongres.nl/programma/

En dit is een imposante lijst van deelnemers aan het museumcongres: (bron: website museumcongres)

Voornaam Achternaam Bedrijfsnaam
Marjolijn Goos Japanmuseum SieboldHuis
Dorien Fröling ADC Archeoprojecten
Jeroen Landman Naturalis Biodiversity Center
Lene ter Haar SCHUNCK*
Saskia van Schaik Stadsmuseum Zoetermeer
Marjonne Kube – van Dijk Stadsmuseum Zoetermeer
Jouetta van der Ploeg Stadsmuseum Zoetermeer
Pieter van der Heijden XPEX
Anita Hopmans RKD – Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis
Diana Proost Het Dolhuys
Romy Jochems VSBfonds
Trees van Mansfeld Museum Ons’ Lieve Heer op Solder
Birgit Büchner Museum Ons’ Lieve Heer op Solder
Pelle Herfst Rapenburg Plaza
Tom Verheijen Rapenburg Plaza
Hanneke Hoogendijk Belasting & Douane Museum
Marieke de Veer Tinker Imagineers
Marc Noyons Marc Noyons & Partners
Denise de Boer Frans Hals Museum | De Hallen Haarlem
Robert Oosterhuis Ministerie van OCW
Victor Moussault Mauritshuis
Anna-Maria Gobati Universiteit Utrecht T.a.v. ASC
Marit Boersma Veiligheidsmuseum PIT
Jolanda van den Berg Het Klederdrachtmuseum
Roosmarijn Ubink Paleis Het Loo
Nanda Knibbeler Gemeente Heerlen Historisch Goud
Hans Thuis Gemeente Heerlen Historisch Goud
Marco Grob Centraal Museum
Jojanneke van der Voort Nederlands Openluchtmuseum
Suzi Varga Nederlands Openluchtmuseum Arnhem
Mirian Tempelman Ster & Cultuur
Erik Jager Entrance
Eva Groentjes Stedelijk Museum Alkmaar
Saskia Oranje Het Scheepvaartmuseum
Anne-Marieke van Schaik Belasting & Douane Museum
Maartje van der Brugh Het Scheepvaartmuseum
Mijke Harst – van den Berg Museumplein Limburg
Aad Meinderts Letterkundig Museum / Kinderboekenmuseum
Linda Snoek Rijksmuseum
Hilde Ruygt Het Scheepvaartmuseum
Maan het Lam Heijmerink Wagemakers
Bart Wagemakers Heijmerink Wagemakers
Peter Schoon Dordrechts Museum
Patricia de Weichs de Wenne Gemeente Dordrecht, Dordrechts Museum
Patricia Vandecasteele Hortus botanicus Leiden
Anne Marie de Blieck Triodos Bank
Arna Notten Triodos Bank
Petra Reijnhoudt Nationaal Onderwijsmuseum
Bibi Bodegom Bibi Bodegom – Culturele Projecten
Annemarie Hartgers Airborne Museum
Margriet Lestraden Lestraden Museum Consultancy
Cees Kortleve CK Consultancy
Froukje van Dooren Museum Het Valkhof
Kristine Kavelaars Centraal Museum Utrecht
Lotte van Schellen Centraal Museum Utrecht
Willem de Poorter Centraal Museum Utrecht
Yolanda van den Berg Centraal Museum Utrecht
Lidewij van Valkenhoef Centraal Museum Utrecht
Renger de Bruin Centraal Museum Utrecht
Behrang Mousavi Het Nieuwe Instituut
Marije Verduijn Centraal Museum Utrecht
Charlotte Beukers Hogeschool Inholland
Esther Bánki Natura Docet
Linda Mol Het Scheepvaartmuseum
Nienke Bloemers Tropenmuseum, Afrika Museum, Museum Volkenkunde
Anne Arninkhof Fonds voor Cultuurparticipatie
Lotte Ravenhorst Raad voor Cultuur
Veronique Jansen Museum Hilversum
Jacomijn Appeldoorn Museum Het Valkhof
odette straten museum het valkhof
Jacqueline Mark, van der Nationaal Archief
Mirjam Hoijtink Universiteit van Amsterdam/ Museum Studies
Marieke van der Donk Stichting Ons Museum
Susanne te Riet Paleis Het Loo
Janko Duinker Janko Duinker
Fabienne van Beek Paleis Het Loo
Inge Huizenga NBTC-NIPO Research
wendy Raaphorst Hogeschool Inholland HTRO Rotterdam
Karin Lammers Motivaction International
Esther Cachet Motivaction International
Steven van Teeseling Mondriaan Fonds
Wouter Koelman Mondriaan Fonds
Marineke van der Reijden Mondriaan Fonds
Friso Visser Museon
Lous Kerkhof HEIM & CREA
PAULINE FOLKERTS ST TEXELS MUSEUM (Ecomare, Kaap Skil, Vuurtoren, Oudheidkamer)
Dick de Jong NEMO Science Museum
Vera Carasso Gemeentemuseum Den Haag
Marcel Ravensbergen Naturalis Biodiversity Center
Dirk van Delft Museum Boerhaave
Wendy Doorten Herinneringscentrum Kamp Westerbork
Liesbeth Diepenhorst Maritiem Museum Rotterdam
Jacqueline Rutten Van Goghmuseum
Floortje Verhoeven Van Goghmuseum
Isabelle Hegeman Van Goghmuseum
Caroline Vos Van Goghmuseum
Cas Boland Van Gogmuseum
Esmee Kohler Van Goghmuseum
Geeta Bruin Van Gogh Museum
Marieke Uildriks Van Gogh Museum
Yvonne Ploum Museum Oud Amelisweerd
Chris Stolwijk RKD – Nederlands Instituut voor kunstgeschiedenis
Mireille Pondman RKD – Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis
Lars Hendrikman Bonnefantenmuseum
Aafke Boerma Museum Meermanno | Huis van het boek
sunny jansen slot loevestein
hanneke laroo slot loevestein
Menno Welling Reinwardt Academie
Hugo ter Avest Gemeentemuseum Het Hannemahuis
Riemer Knoop Reinwardt Academie
Sandra van der Westen Naturalis Biodiversity Center
Amanda Vollenweider Promuse
rinus Vonhof Kroeller-Mueller Museum
Rutger Van Dijk Theateradvies bv
Katja Weitering Museum Catharijneconvent
Edwin Becker Van Goghmuseum
Anita Vriend Van Goghmuseum
Nikola Eltink Van Goghmuseum
Chantal van Hezik Openbare Bibliotheek Amsterdam
Patricia van den Ende SCHUNCK*
Yvette Driever Museum Het Valkhof
Pia van de Wiel Rijksmuseum
Marco De Niet Digitaal Erfgoed Nederland
Eva Schieveld Van Gogh Museum
Adriaan Dönszelmann Van Gogh Museum
Jona Mooren Restitutiecommissie
Robbert Nachbahr Restitutiecommissie
Taco de Bie Platvorm
Moncef Beekhof Joods Historisch Museum
Esther Driessen Singer Laren
Joost Kemp Het Nationale Park De Hoge Veluwe
Frans Ellenbroek Natuurmuseum Brabant
Linda Barendse Stedelijk Museum Zwolle
Marielle Pals Tropenmuseum / Museum Volkenkunde / Afrika Museum
Pien Harms Paleis Het Loo
Willemijn Simon van Leeuwen Stichting GeoFort
Marina Wijn Marina Wijn Consultants (culture search)
Ruud Visschedijk Nederlands Fotomuseum
jack veldman archeon
Jan Rudolph de Lorm Singer Laren
Schollaardt Schollaardt Naturalis Biodiversity Center
Stijn Schoonderwoerd Stichting Nationaal Museum van Wereldculturen
Esther de Jong Van Gogh Museum
Annemarie den Dekker Amsterdam Museum
Remco Mol Amsterdam Museum
Anna Brolsma Amsterdam Museum
Judikje Kiers Amsterdam Museum
renate van Zalen stichting museum Kennemerland
Esther Wagemans Bonnefantenmuseum
Ralph Keuning Museum de Fundatie
Barbara Kruijsen Museum Het Valkhof
Marco van Vulpen Breda’s Museum
Ibrahim Bulut Meyvaert Glass Engineering
Hedwig Saam Nationaal Militair Museum
Jeannette van Bennekom Louis Couperus Museum
Yvonne Molenaar Stichting Rijksmuseum Muiderslot
Anne Marie Woerlee Tropenmuseum, Afrika Museum, Museum Volkenkunde
John Sijmonsbergen Tropenmuseum, Afrika Museum, Museum Volkenkunde
Josefine Leistra Gemeente Den Haag, OCW/Cultuurbeleid
Martine Bartels Nationaal Archief
Hebe Verstappen TextielMuseum/TextielLab
Geertje Jacobs TextielMuseum
Loet Schledorn Stedelijk Museum Alkmaar
Dorine van Kampen Stedelijk Museum Amsterdam
Christian Taal Stedelijk Museum Amsterdam
Hizkia Van Kralingen Hizkia Van Kralingen
Edwin Koster Hizkia Van Kralingen
Harry Tupan Drents Museum
Ellen ter Hofstede Drents Museum
Marlies Kleiterp NIeuwe Kerk en Hermitage Amsterdam
André Geurts Nieuw Land Erfgoedcentrum
Susan van ‘t Slot-Koolman Reinwardt Academie
Marleen de Kluizenaar Reinwardt Academie
Pauline van der Pol Reinwardt Academie
Lidewij de Koekoek Stichting Museum Het Rembrandthuis
Maarten Taborsky Bruns
Patrick Vermeire Bruns
Charles de Mooij Het Noordbrabants Museum
Errol van de Werdt Stichting Mommerskwartier
Veronique Jansen Museum Hilversum
Anetta de Jong Stichting Kasteel de Haar
Eliza Perez Museum Het Schip
Jan Kortmann Kortmann Art Packers & Shippers
René Italiaander Kortmann Art Packers & Shippers
Ronald Kox LKCA
Pauline Kintz Rijksmuseum Amsterdam
Michiel Buchel NEMO Science Museum
Jacqueline Grandjean Stichting de Oude Kerk
Marianne Splint Gemeentemuseum Helmond
Corine Lindenbergh Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid
Carmen Zuidema St. Rijksmuseum Muiderslot
Michel van Maarseveen Paleis Het Loo
Geerte Broersma St. Rijksmuseum Muiderslot
Benno Tempel Gemeentemuseum Den Haag
Hans Dautzenberg Naturalis
Ward Rennen Eindhoven Museum
Alexandra van Steen Flipje en Streekmuseum Tiel
Michael Huijser Het Scheepvaartmuseum
Amito Haarhuis NEMO Science Museum
Hans Gubbels Museumplein Limburg
Tom van Nouhuys Forteiland Pampus
Garrelt Verhoeven Deventer Verhaal
Mariette Dölle Kranenburgh museum
Renee Jongejan de Appel arts centre
Kees van der Meiden Raad voor Cultuur
Lotte Ravenhorst Raad voor Cultuur
Lotte Jansen Lorkeers Museum Arnhem
Arend – Jan Weijsters Museum Het Valkhof
Saskia Bak Museum Arnhem
Irene Gerrits Nationaal Archief
Gerard de Kleijn Museum Gouda
Andreas Blühm Groninger Museum
Kitty Jansen Stichting De Domijnen
Saskia Oldenhof Anne Frank Stichting
Maria Op de Laak Anne Frank Stichting
Jan Hovers Zaans Museum
Petra Brinkhof Guide ID
Jan Willem Sieburgh Wereldmuseum
Diana Wind Diana Wind
Anita Almasi Museum Boerhaave
Edwin Jacobs Centraal Museum Utrecht
Max Meijer TiMe Amsterdam
Karina Smrkovsky Groninger Museum
Tessa van den Haak Wereldmuseum
Femke Hameetman museumLAB
Marian van Dijk Museum Speelklok
Kris Schiermeier Japanmuseum SieboldHuis
Ellen Schindler Kossmann.dejomg
Twan Minten Pronk.
Niels van Ommeren Pronk.
Dick Heijdra Pronk.
Teus Eenkhoorn Reinwardt Academie
Aline Nysingh St. Cultuurbedrijf Noordoostpolder / Museum Schokland
Marjolijn Bronkhuyzen EYE Film Instituut Nederland
Rick Faase Melmuseum Exploitatie B.V.
Liesbeth Bijvoet Joods Historisch Museum
Marièlle Beek Perspekt Studio’s BV
Marije van der Giessen Perspekt Studio’s BV
Erna Staal Museum Beelden aan Zee
S.P.C. Thurlings-Heijse Airborne Museum ‘Hartenstein’
Willem Bijleveld Nederlands Openluchtmuseum
Ronald Kooyman Louwman Museum
Marten Foppen Het Spoorwegmuseum
Monique Mourits Universiteitsmuseum Utrecht
Steph Scholten Universiteit van Amsterdam/Bijzondere Collecties
Stephan Warnik Zuiderzeemuseum
Peter van der Ploeg Huygens’ Hofwijck & Museum Swaensteyn
Bert Boer Stichting Rijksmuseum Muiderslot
Marijke Brouwer Fries Museum / Keramiekmuseum Princessehof
Femke Haijtema Fries Museum / Keramiekmuseum Princessehof
Kris Callens Fries Museum / Keramiekmuseum Princessehof
Janelle Moerman Huygens’ Hofwijck
Marjolein Beumer Stg. Nationaal Jenevermuseum Schiedam
Annette de Vries Kasteel Duivenvoorde
Denise Woordes-Derksen Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Farid Tabarki Spreker
Paul Skinner Spreker
Tracy Metz Spreker
Lucas de Man Dagvoorzitter
Leonard de Wit Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Robert Verhoogt Minister
Adrie Warmenhoven Koninklijke Eise Eisinga Planetarium
Klaartje Bult DutchCulture
Suzanne Le Claire Federatie Cultuur
Jan Willem Kluen Federatie Cultuur
Timo de Rijk Stedelijk Museum ‘s-Hertogenbosch
Stan Petrusa Stedelijk Museum Kampen
Annabelle Birnie Drents Museum
Erik van Ginkel Rijksmuseum Amsterdam
Marjan Scharloo Teylers Museum
Paul van Vlijmen Stichting Defensie Musea
Paul Spies Berlijnse Stadmusea
Eveline Hensel Micropia
Arnoud Odding Rijksmuseum Twenthe
Carin Reinders CODA
Paul Baltus Amersfoort in C
Marieke van Bommel MAS I Antwerpen
Peter Verbaas Wijzer Werven
Robert Kieft DutchCulture
Sjoerd Staal VSBfonds
Corine Lindenbergh Museum Beeld en Geluid
Peter Verbaas Museum Beeld en Geluid
Andrea Kieskamp Ethische Codecomissie
Sietske van Zanten Lisse Art Museum
Odette Reydon Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Laura van Breem Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Arjen Kok Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Michaëla Hanssen Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Susan Lammers Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Cees van ‘t Veen Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Marianne Rutters Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Riet de Leeuw Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Nataly van Driel Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Doreen van Elst Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Hanna Pennock Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Myrthe Doelman Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Winfried van Veen Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Heske Dam Heske Dam Projectmanagement
Marjolein de Boer Academie voor Cultuurmanagement
Anne van Dam Academie voor Cultuurmanagement
Zita de Wijs Museumvereniging
Koen van Veen Museumvereniging
Gea Wold Museumvereniging
Anne Marie van Frijtag Museumvereniging
Lisa Croese Museumvereniging
Ellen Bakema Museumvereniging
Iris Noteboom Museumvereniging
Lodewijk Kuiper Museumvereniging
Margriet de Jong Museumvereniging
Ellen d’ Hooge Museumvereniging
Nina Merz Museumvereniging
Mirjam Moll Museumvereniging
Siebe Weide Museumvereniging
Sofie Olie Museumvereniging
Irene Asscher-Vonk Museumvereniging
Marjory Degen Mondriaanhuis
Lydia Edelkoort Museum Flehite
Onno Maurer Museum Flehite
Maret Van Esch Kunsthal KAdE
Robbert Roos Kunsthal KAdE